české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

VysočinaVysočina, nazývaná též jako Česko-moravská vrchovina, se nachází na pomezí Čech a Moravy. Kopcovitá krajina nabízí nádhernou a čistou přírodu. K nejkrásnějším oblastem patří Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy, se svými skalními formacemi, zbytky původního pralesa nebo vzácnými druhy rostlin.
Na Vysočině je celá řada statků a farem, které provozují tzv. agroturistiku. Kromě ubytování nabízejí někteří vlastníci také zdravé a ekologické potraviny. Hosté se mohou seznámit nejen s všedním životem farmářů, jejich zvyky a tradicemi, ale také s historií celého regionu. Chaty, penziony či malé hotely jsou často situovány do blízkosti lesů a rybníků. Turisté tak mohou podnikat výlety do přírody, koupat se nebo rybařit. Velmi oblíbená je rovněž cykloturistika.
V České republice je dvanáct památek zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO. Tři z nich leží na Vysočině. Je to historické jádro města Telč s renesančním zámkem, Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou a Židovská čtvrť společně s románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa v Třebíči. Barokně gotický Poutní kostel Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře je stavba, která nemá v Evropě obdobu. Telč je zase klenotem mezi českými městy. Charakteristické je jeho trojúhelníkové náměstí lemované měšťanskými domy v renesančním a barokním stylu. 
Největšími městy regionu jsou Havlíčkův brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou.


Užitečné odkazy


Zámek Třebíč
Hrad Ledeč n. Sázavou
Zámek Náměšť n. O.
Vodní ráj Jihlava
Zámek Žďár n. Sázavou


Počasí
-4 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
-4 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím