české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

Jeseníky, SlezskoSlezsko je území nacházející se na severovýchodě České republiky. Rozprostírá se od Jeseníků na západě až po česko-slovenskou hranici na východě. Jeseníky jsou překrásnou horskou krajinou, jež si turisté mohou užít jak v zimě, tak v létě. K dispozici tu jsou stovky značených tras pro turisty i cykloturisty. V Jeseníkách je velké množství naučných stezek, jeskyní, vodopádů nebo rozhleden. K turisticky nejatraktivnějším cílům patří Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, Praděd a Rejvíz. Národní přírodní rezervace Rejvíz je největším moravským rašeliništěm, turisté mohou obdivovat i dvě místní malebná jezírka. Praděd je nejvyšší horou Moravy (1491 m.n.m.). Na jeho vrcholku se nachází rozhledna s prosklenou plošinou, ze které se návštěvníkům naskytne úchvatný výhled na Sněžku, Králický Sněžník a Beskydy.
K nejoblíbenějším lyžařským oblastem patří Červenohorské sedlo a Praděd-Ovčárna (nejvýše položené lyžařské středisko ČR). Pro milovníky běhu na lyžích jsou připraveny četné běžecké stopy. V Jeseníkách se nachází několik menších lázeňských měst - Karlova Studánka,  Lázně Lipová nebo Velké Losiny s teplými sirnými prameny.
K největším městům Slezska patří Ostrava (třetí největší město ČR), Opava, Bruntál, Jeseník a Frýdek-Místek.


Užitečné odkazy


Skiareál  Červenohorské sedlo
Adrenalin park Božeňov 
Resort Dolní Morava
Lázně Velké Losiny
Vodní areál Sareza


Počasí
2 °C
Slunečno
Směnný kurz
1 EUR = 24,96 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
2 °C
Slunečno
Směnný kurz
1 EUR = 24,96 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím