české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

Moravský krasMoravský kras se nachází severně od Brna a patří k nejvýznamnějím krasovým oblastem střední Evropy. Na celém území nalezneme více než 1100 jeskyní, z toho 5 je přístupných veřejnosti - Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-šošůvské jeskyně, Výpustek a Punkevní jeskyně. Poslední jmenované jsou asi nejznámější, neboť v nich mohou návštevníci podniknut plavbu po podzemní říčce Punkvě a navštívit dno propasti Macocha. Machocha je nejhlubší propastí České republiky (138,5 m). Moravský kras patří k nejúžasnějším přírodním zázrakům ČR. Každým rokem jej navštíví stovky tisíc turistů. Z toho důvodu je obzvláště v letní sezóně doporučováno, rezervovat si vstupenky do Punkevních jeskyní minimálně jeden týden dopředu.
Kromě jeskyní nabízí Moravský kras i další turistické zajímavosti. K nejkrásnějším zámkům patří Blansko, Lysice, Kunštát nebo Rájec nad Svitavou. Moravský kras je též oblíbenou destinací horolezců. V tomto regionu se nachází mnoho nejobtížnějších horolezeckých tras. Moravský kras je protkán hustou sítí dobře značených turistických cest. Vhodné podmínky nabízí tato oblast i pro jízdu na kole. Cyklotrasy prochází všemi důležitými místy regionu.


Užitečné odkazyZámek Rájec nad Svitavou
Dino Park ZOO Vyškov
ZOO Park Vyškov
Pštrosí farma Doubravice
Aquapark Vyškov


Počasí
9 °C
Slunečno
Směnný kurz
1 EUR = 23,72 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
9 °C
Slunečno
Směnný kurz
1 EUR = 23,72 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím