české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

Jižní MoravaJižní Morava se rozprostírá v jihovýchodní části České republiky, na hranici s Rakouskem a Slovenskem. Hlavním městem jižní Moravy je Brno – druhé největší město ČR. Region nabízí nejen fascinující přírodu, ale také bezpočet kulturních památek. K nejznámějším patří zámky Lednice a Valtice. Od jednoho k druhému vede šestikilometrová kaštanová alej. Park i budovy patří k nejkrásnějším v celé střední Evropě. Lednicko-Valtický areál je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Pod ochranou UNESCO jsou také dvě biosférické rezervace jižní Moravy – Dolní Morava a Bílé Karpaty. Atraktivní krajinu nabízí taktéž oblast Pálavy či Národní park Podyjí.
S jižní Moravou je spjato pěstování vinné révy. Turisté by určitě neměli zapomenout navštívit některý z místních sklípků a ochutnat zdejší víno. Víno této oblasti má vysokou kvalitu a znamenitou chuť. Dalším oblíbeným alkoholickým nápojem je slivovice vyráběná ze zralých, zkvašených švestek.
Vedle kulturních a přírodních památek láká jižní Morava také na tradice, srdečnost a pohostinnost místních obyvatel. Folklor zahrnuje hudbu, tanec, nářečí a lidové kroje, ale také užité umění a lidová řemesla.
Stále oblíbenějším způsobem, jak poznat jižní Moravu, jsou cykloturistické trasy. Rovinatá krajina k tomu splňuje všechny předpoklady. K vodním sportům vybízí vodní nádrže Vranov a Nové Mlýny. S dětmi mohou turisté navštívit pohádkové podzemí ve Znojmě, nebo zoologické zahrady v Brně, Hodoníně či Vyškově.Užitečné odkazy


Zámek  Valtice
Zámek Vranov nad Dyjí
Wellness Kuřim
Dino Park ZOO Vyškov
ZOO Park Vyškov
Jižní Morava
Skanzen Strážnice 
Permonium Park


Počasí
-4 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
-4 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím