české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

ŠumavaŠumava je 120 km dlouhé pohoří rozprostírající se podél česko-německo-rakouské hranice. Tato překrásná a civilizací nedotčená krajina nabízí turistům hluboké lesy, bažiny, močály, bystřiny a vodopády, křišťálově čistá ledovcová jezera, příkré horské svahy a náhorní plošiny. Pro milovníky aktivní dovolené jsou v této oblasti četné turistické i cykloturistické trasy. Šumava má taktéž dlouhou tradici zimních sportů. Nejvýznamnější oblastí sjezdového lyžování je Špičák, který spolu s lyžařskou oblastí na německé straně, tvoří jedno z největších lyžařských center ve střední Evropě. Samozřejmě kromě Alp. Připravené svahy čekají na návštěvníky také na Zadově, v Nových Hutích, nebo na břehu největší české přehrady – Lipna. Zde mohou sportovci vyměnit lyže za lední brusle a vyzkoušet nejdelší bruslařskou dráhu na světě.
V národním parku Šumava je k vidění celá řada přírodních zázraků a zajímavostí. V první řadě ledovcová jezera Plešné a Černé, jež obklopuje fascinující vysokohorská atmosféra a jež svou křišťálově čistou vodou nápadně připomínají jezera v Kanadě. Dalšími turistickými zajímavostmi Šumavy jsou průzračná říčka Vydra, horská obec Kvilda nebo Čertovo jezero. Návštěvníci by taktéž neměli zapomenout navštívit známý prales Boubín. Tato národní přírodní rezervace je největším původním lesem střední Evropy. Návštěvníci zde mohou obdivovat 300 až 400 let staré smrky, jedle, buky nebo javory.


 

Užitečné odkazyNárodní park Šumava
Hrad Kašperk
Vítkův hrádek
Turistický gurmán


Počasí
-3 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
-3 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím