české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

Střední MoravaRegion střední Moravy se rozprostírá kolem řeky Moravy, mezi městy Olomouc, Zlín a Prostějov. Od 16. století je tato oblast nazývána jako Haná nebo též Hanácko. Střední Morava je typická svými dialekty, bohatými kroji, rozlehlými statky, budovanými z nepálených, bíle omítnutých cihel a též častými floklórními slavnostmi.
Střední Morava skýtá mnoho pamětihodností. Na předním místě musíme jmenovat město Olomouc s jeho Městskou památkovou rezervací – po Praze druhou největší v ČR.  Sloup nejsvětější trojice - nejvyšší barokní stavba svého druhu ve střední Evropě - je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Dalším architektonickým pokladem je město Kroměříž. Zámek i jeho zahrady jsou rovněž zapsány v seznamu UNESCO. Květná a Podzámecká zahrada patří k nejkrásnějším v Evropě. Návštěvníci si mohou projít zdejší kolonádu, nebo navštívit historické skleníky.
K nejzajímavějším vesnickým památkám Hanácka se řadí větrné a vodní mlýny v okolí města Hranice. Region střední Moravy je protkán turistickými trasami. Je taktéž ideální místem pro cykloturistiku. Pro návštěvníky je k dispozici přes 1000 km značených cest.


Užitečné odkazy


Lanový park Veverák
Aquapark Olomouc
Hrad Helfštýn


Počasí
-3 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
-3 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím