české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

Východní ČechyRegion východních Čech se rozprostírá od Orlických hor na severu až po Vysočinu na jihu. Turisté zde mohou obdivovat překrásnou přírodu, lidovou architekturu, četné hrady a zámky. Ve východních Čechách je významně rozvinutá agroturistika – obzvláště se zaměřením na tradiční chov koní.
Orlické hory lákají turisty a milovníky zimních sportů. Nejnavštěvovanějším zimním střediskem je Deštné, ležící na svazích nejvyšší hory Velká Deštná (1 115 m.n.m.). Lyžařům je k dispozici pět sjezdovek různého stupně obtížnosti, milovníci běhu na lyžích si zase mohou užít téměř 100 km běžeckých tratí.
Východočeská polabská oblast nabízí převážně rovinatou krajinu s příjemným podnebím a četnými možnostmi pro koupání, vodní sporty, turistiku či cykloturistiku.
Ve východních Čechách naleznou turisté spíše menší města či městečka. K nejznámějším patří Hradec Králové, Pardubice, Litomyšl nebo Svitavy. Hradec Králové je jedno z nejstarších měst ČR, Pardubice prosluly znýmými koňskými dostihy (Velká Pardubická) a město Litomyšl je významné kulturní a vzdělávací centrum. Zámek v Litomyšli je zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO a bezpochyby patří k nejkrásnějším renesančním stavbám České republiky. Od roku 1949 se na zámku pravidelně pořádá mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl.


Užitečné odkazy


Skicentrum Deštné
Národní hřebčín Kladruby
Zámek Kostelec nad Orlicí
Zámek Nové Hrady
Zámek Nové Město nad Metují
Velká Pardubická
Turistický gurmán


Počasí
-3 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
-3 °C
Zataženo
Směnný kurz
1 EUR = 24,35 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím