české chaty, chalupy, penziony, hotely,
apartmány, priváty, kempy, ubytovny 
Kontakt přímo na majitele!

Orlík a SlapyVodní nádrže Slapy a Orlík jsou součástí tzv. Vltavské kaskády. Podobně jako vodní nádrž Lipno, jsou i tyto přehrady oblíbeným místem relaxace a odpočinku. 
Slapy jsou vzdálené pouze 30 km jižně od Prahy. Návštěvníci si zde mohou vypůjčit čluny, šlapadla, motorové čluny, jachty a dokonce i potápěčskou výstroj. Slapy jsou rájem rybářů, výletníků i cyklistů. Velmi oblíbená je výletní plavba lodí Slapy - Týn nad Vltavou (113 km dlouhý úsek s překrásnými přírodními scenériemi střední Vltavy).
Vodní nádrž Orlík leží 80 km jižně od Prahy. Nad vodní hladinou se zde vypínají dva mosty – Podolský a Žďákovský. Vodní plocha byla pojmenována po zámku Orlík, který ční jen pár metrů nad vodní hladinou. Dalším turistickým cílem je hrad Zvíkov, jež stojí nad soutokem Vltavy s Otavou. Ze Zvíkova k zámku Orlík je možné podniknout cestu výletní lodí. Také vodní nádrž Orlík nabízí ideální podmínky pro letní vyžití, stejně tak pro rybaření.


Užitečné odkazy


Zámek Orlík 
Zážitkový park Zeměráj
Přehrada Orlík
Turistický gurmán
Skanzen Vysoký Chlumec


Počasí
13 °C
Slunečno
Směnný kurz
1 EUR = 23,85 CZK

Copyright © e-pobyty.cz 2018+

Počasí
13 °C
Slunečno
Směnný kurz
1 EUR = 23,85 CZK

Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací   Souhlasím